Nasze atuty

Nasze atuty

Doświadczenie
15 lat aktywnego rozwoju
Własne laboratorium 
Laboratorium Kontrole jakości 
Protokole zgodności  
Zgodność z wymogami RAL
Współpraca 
Sprzedaż detaliczna i hurtowa 

Opinie klientów

Opinie klientów

Ortezy na rękę

Orteza ręki, stabilizator  — urządzenie ortopedyczne na kończynie górnej, służące do częściowego lub całkowitego unieruchomienia dotkniętego obszaru lub całego przedramienia i zmniejszenia obciążenia na nim.

Jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu różnym chorobom układu kostno-stawowego. Jest również stosowany w okresie rehabilitacji po urazach lub operacjach kończyny górnej.

Staw Promieniowo-Nadgarstkowy

Staw promieniowo-nadgarstkowy ma złożoną strukturę anatomiczną. Dzięki niemu możemy zgiąć i wyprostować nadgarstek, odgiąć go na boki, wykonać okrężne ruchy w dwóch kierunkach. Staw nadgarstkowy, ze względu na swoją skomplikowaną i delikatną budowę, jest bardzo podatny na urazy. W przypadku urazu lub choroby tego stawu, w celach leczniczych, stosujemy ortezy nadgarstka.

Czytaj Więcej

Przeznaczenie: Kiedy Potrzebne Są Ortezy?

Ortezy służą do mocowania stawów, zmniejszania ich obciążenia. Ortezy można stosować na różne części ciała jak kręgosłup, nadgarstek, kończyna dolna lub górna. Używamy je w celach profilaktycznych, po urazach lub zabiegach chirurgicznych

Wskazania I Przeciwwskazania

Ortezy nadgarstka nie należy stosować w przypadku obecności ropnych stanów zapalnych lub guzów w miejscu stosowania produktu.  W przypadku hipertermii stosowanie ortez jest zabronione.

Ortezy nadgarstka o różnym stopniu usztywnienia stosujemy w przypadku:

- stłuczeń stawów;

- uszkodzenia więzadeł;

- postępującej artrozy;

- rekonwalescencji po zabezpieczeniu stawów bandażem gipsowym;

- po interwencjach chirurgicznych.

Zastosowanie bandaży w zmniejszaniu napięcia w stawie nadgarstkowym ma miejsce w przypadku: 

- terapii osteochondropatii;

- powrotu do zdrowia po urazach więzadeł i stłuczeniach stawu nadgarstkowego;

- zwiększonego obciążenia uszkodzonej części ciała (w celach profilaktycznych);

- po operacji złamanego stawu.

Sztywne ortezy mogą być stosowane przy:

- urazach więzadeł promieniowo-nadgarstkowych;

- rekonwalescencji w czasie po zabiegu chirirgicznym;

- niestabilności nadgarstka;

- chorobie reumatycznej;

- stanach zapalnych w stawie i tkankach miękkich;

- neuropatii nerwów obwodowych;

- przeciążeniach.

Rodzaje Ortez

Ortezy dzielimy na 3 grupy w zależności od miejsca ich zastosowania.

Pierwszą kategorię stanowią ortezy przeznaczone do stabilizacji kręgosłupa. Są to gorsety, kołnierze-opony, reklinatory i bandaże.

Druga grupę tworzą ortezy stosowane w urazach stawów kończyn górnych, takie jak ochraniacze na łokcie, ortezy barkowe, a także ortezy promieniowo-nadgarstkowe.

Trzecia kategoria obejmuje ortezy nóg z funkcją mocowania stawów pasa kończyn dolnych. Są to nakolanniki, ortezy kostki, miednicy, wkładki ortopedyczne, buty.

Według sposobu produkcji ortezy dzielą się na:

- produkty standardowe, wytwarzane w fabryce. Lekarz przepisuje pacjentowi konkretny rodzaj takich ortez;

- produkty na zamówienie, ortezy tworzone dla indywidualnego pacjenta. Podczas wytwarzania takiego produktu pod uwagę brane są cechy anatomiczne pacjenta, budowę uszkodzonego narządu i rodzaj patologii.

Uraz Nadgarstka

Nadgarstek jest najbardziej ruchomym obszarem ramienia, w związku z tym jest podatny na urazy. Częstymi urazami nadgarstka są skręcenia i zwichnięcia. Lekarz dobiera ortezę stawu nadgarstkowego tak, aby zagwarantować jego odpowiednie usztywnienie.

Orteza stawu nadgarstkowego podobna jest do rękawicy, która mocuje nadgarstek w określonej pozycji i nie pozwala mu się przesuwać.

Orteza stawu nadgarstkowego może powstrzymać ruch w nadgarstku, a w razie potrzeby całkowicie go unieruchomić.  Takie działanie ortezy nadgarstka zmniejsza uczucie bólu i dyskomfortu, sprzyja szybkiemu przywróceniu prawidłowej funkcjonalności uszkodzonego stawu.

Ortezy można również podzielić według stopnia usztywniania stawu:

- podczas rehabilitacji po złamaniach stosuje się sztywne ortezy stawu nadgarstkowego. Sztywne uchwyty całkowicie blokują nadgarstek;

- półsztywne ortezy stosuje się podczas rehabilitacji po niewielkich uszkodzeniach;

- miękkie ortezy są stosowane, jako środki zapobiegawcze, profilaktyczne, w przypadku pojawienia się prawdopodobieństwa wystąpienia urazów nadgarstka.

Jak Dobrać Ortezę?

W przypadku urazu stawu nadgarstkowego ortezę dobiera lekarz biorąc pod uwagę stan po urazie. Lekarz decyduje, jaką sztywność powinna mieć orteza w indywidulanych przypadkach.

Miękkie rodzaje stabilizatorów są zalecane gdy występuje zwiększone obciążenie stawu,  podczas zajęć sportowych lub podczas pracy, 

W celu pełnego usztywnienia nadgarstka stosuje się sztywne rodzaje blokad na stawie nadgarstkowym. Przypominają one rękawicę bez palców z metalową szyną i mocnym klipsem, który gwarantuje wymagany stopień zablokowania stawu nadgarstkowego.

Ortezy stawu nadgarstkowego produkowane są w rozmiarach od S do XL. 

Lekarz prowadzący decyduje, przez jaki czas ma być stosowana orteza, oraz jak długo należy ją nosić w ciągu dnia. Zmniejszanie lub zwiększanie okresu noszenia ortezy przez pacjenta, bez konsultacji lekarskiej, jest niedozwolone. Nie wolno również zmieniać rodzaju urządzenia zaleconego przez lekarza specjalistę.

Zastosowanie Różnego Rodzaju Ortez.

Ortezy o półsztywnym stopniu mocowania stosuje się w przypadku niewielkich urazów więzadeł, w przypadku podwichnięć. Ortezy pomagają wyeliminować przyczynę stanu zapalnego i zmniejszyć ból obniżając obciążenie uszkodzonego stawu. 

Ortezy o półsztywnym stopniu mocowania są często zalecane pacjentom, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze.

Ortezy o mocnym stopniu usztywnienia stosuje się w przypadku poważniejszych uszkodzeń stawu nadgarstkowego.

Ortezy mają również  działanie kompresyjne i są w związku z tym często stosowane w przypadkach wymagających usunięcia obrzęku w miejscu uszkodzenia stawu nadgarstka. Dzięki uciskowi orteza pomaga usunąć nadmiar płynu zalegającego w tkankach. 

Aktywne filtry

  • Orteza Nadgarstka

    85,64 zł

    Orteza mocująca nadgarstek -urządzenie ortopedyczne stosowane w okresie wczesnej rehabilitacji, w przypadku nieskomplikowanego złamania, osteoporozy i zapalenia stawów. Zmniejszenie zespołu bólowego i zjawisk zapalnych, stymulacja procesów naprawczych. Ze względu na stopień utrwalenia orteza należy do typu półsztywnego. Materiał jest miękki, ma efekt ocieplenia i mikro masażu.