Stabilizator na kolano, na co zwrócić uwagę przy wyborze

W: Ortopedia Na: Wyświetlań : 128

Jest to specjalistyczny produkt rehabilitacyjny, najczęściej wykonany z nylonu lub lycry. Stabilizuje on staw kolanowy, odciążą go, a także zapewnia ochronę cieplną. Przeważnie jest zakładany przez stopę i posiada wygodne zapięcie na rzep. 

Opaska bezszwowa, czyli sposób na niewielkie nadwyrężenie

Posiada prostą budowę i została wykonana z elastycznego materiału, który jest neutralny dla skóry. Opaska samoistnie dopasowuje się do nogi, dzięki czemu pozostaje stabilna nawet podczas dynamicznego ruchu. Jej głównym zadaniem jest ochrona termiczna stawu, a także przed dodatkowymi urazami. Opaska bezszwowa przydaje się także jako element zabezpieczający, podczas intensywnego wysiłku fizycznego i jest pomocna w leczeniu chorób zwyrodnieniowo-reumatycznych.

Ściągacz - ochrona i szybszy powrót do sprawności

Jest to specjalistyczny produkt rehabilitacyjny, najczęściej wykonany z nylonu lub lycry. Stabilizuje on staw kolanowy, odciążą go, a także zapewnia ochronę cieplną. Przeważnie jest zakładany przez stopę i posiada wygodne zapięcie na rzep. Ściągacz sprawdzi się podczas rehabilitacji po urazie, a także profilaktycznie, podczas uprawiania sportu czy przy nieznacznej niestabilności stawu.

Na złamania i stłuczenia: stabilizator siatkowy

Jak sama nazwa mówi, produkt ten jest wykonany z materiału posiadającego charakterystyczny, siatkowy splot. Stabilizator tego rodzaju jest wyposażony w samoprzyczepne taśmy, które chronią kolano przed ryzykiem przeciążenia, a także sprzyjają jego wzmocnieniu. Zaletą tego rodzaju ortezy na kolano jest wentylacja oraz przewiewność. Noszenie stabilizatora jest zalecane w przypadku:

  • silnego bólu w kolanie,
  • powstania obrzęku,
  • nieskomplikowanego złamania,
  • osłabionych więzadeł.

Stabilizator półelastyczny - sposób na uszkodzone więzadła

Wykonany jest ze specjalnego materiału, który posiada właściwości oddychające oraz chroni przed powstawaniem wilgoci w obrębie stawu kolanowego. Jest to możliwe za sprawą tkaniny neoprenowej. Stabilizator półsztywny wyróżnia się zawiasami wzmocnieniami, a także może posiadać otwór na rzepkę oraz regulowane pasy. Stosowanie tego rodzaju stabilizatora jest szczególnie wskazane w następujących sytuacjach:

  • postepujące zmiany zwyrodnieniowe w okolicy stawu kolanowego,
  • stabilizacja kolana po urazie,
  • rehabilitacja przy reumatoidalnym zapaleniu stawów,
  • uszkodzenie więzadeł.

Stabilizatory sztywne, czyli wsparcie przy rozległych i poważnych urazach

Na tle innych ortez na kolano ten stabilizator jest najbardziej zaawansowany pod względem technologicznym. Powstaje z włókna węglowego, stopów aluminium czy magnezu. Za takimi parametrami idzie też wyższa cena. Produkt jest oparty na konstrukcji typu szyna. Można w nim zamontować specjalny zegar, który pozwala regulować kąt zgięcia i wyprostu ortezy. Sprawdzi się w rehabilitacji długoterminowej. Jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnego gipsu.

Gdzie kupić dobrą ortezę na kolano?

Wybór najwłaściwszej ortezy na kolano zależy przede wszystkim od stopnia uszkodzenia stawu. Im większy uraz, tym bardziej sztywny stabilizator. Klienci, którzy poszukują sprawdzonego miejsca, w którym można kupić sprawdzone ortezy na kolano, powinni zapoznać się z ofertą sklepu internetowego soloventex