• -35%

Pończochy pooperacyjne przeciwzakrzepowe 2 stopnia kompresji, CCL2

040-210

Pończochy przeciwzakrzepowe (emboliczne), damskie, biały, 2 stopnia ucisku, 140 den

Rozmiar
 • S
 • M
 • L
 • XL
Kolor
 • Biały
Wzrost
 • 150-165
 • 165-180
Palce
 • Otwarte
100,93 zł
65,60 zł Zniżka 35%
Brutto
Wysyłka w jeden dzień

Szybki zakup

Szybki zakup

Pończochy pooperacyjne przeciwzakrzepowe 2 stopnia kompresji, CCL2 (ref. 050)

Wyślij prośbę o zakup tego produktu. Wkrótce oddzwonimy.

Ładowanie...
help_outlineZapytaj o produkt
Pończochy pooperacyjne przeciwzakrzepowe 2 stopnia kompresji, CCL2

Pończochy pooperacyjne przeciwzakrzepowe 2 stopnia kompresji, CCL2

Pończochy przeciwzakrzepowe (emboliczne), damskie, biały, 2 stopnia ucisku, 140 den

 

Pończochy przeciwzakrzepowe (emboliczne)  ze stopniową kompresją na poziomie dolnej  trzeci goleni 23-25 mm Hg jest przeznaczone  do pro laktyki żylnych powikłań  zakrzepowo-zatorowych w szpitalu. Dzianina  szpitalna zapobiega powstawaniu zakrzepicy  przed, po i podczas operacji. Jeśli ryzyko  powstawania zakrzepów krwi jest zbyt duże,  zapobieganie odbywa się poprzez połączenie  dzianiny szpitalnej z użyciem leków i innych  środków (na przykład  zjoterapia).

Wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej  «SOLOVENTEX» są wytwarzane zgodnie z  normą europejską dotyczącą medycznego  elastycznego materiału kompresyjnego  RAL-GZ 387.  

Wskazania:

 1.  poród i okres po porodzie (6 tygodni); 
 2. nieskomplikowane interwencje operacyjne  trwające do 45 minut (wycięcie wyrostka  robaczkowego, naprawa przepukliny, aborcja  itp.);  
 3. duże interwencje (holistektomia, resekcja  żołądka, jelita itp.);  
 4. rozszerzone interwencje chirurgiczne  (wycięcie żołądka, usunięcie kolektomii,  wycięcie macicy itp.);  
 5. pobyt chorego na oddziale intensywnej  opieki medycznej i reanimacji;  
 6. długotrwałe unieruchomienie pacjenta  podczas leżenia w łóżku (stany po udarach,  zawałach serca, oparzeniach, złamaniach  kości udowej i innych urazach);  
 7. dotrzymanie trybu leżącego w łóżku przez 4  dni. 

Przeciwwskazania:  

 1. chroniczne zatarciowe choroby tętnic  kończyn dolnych, kiedy regionalne ciśnienie  skurczowe na a.tibialis posterior poniżej 80  mm Hg ;  

 2. ciężkie postacie cukrzycowej angiopatii i  polineuropatii;  

 3. niewyrównana niewydolność krążeniowo oddechowa;  

 4. owrzodzenia tro czne etiologii nieżylnej; 

 5. ostra infekcja skóry i tkanek miękkich; 

 6. septyczne zapalenie żyły.  

Wytwórca nie ponosi odpowiedzialności za  stosowanie medycznej dzianiny kompresyjnej  w obecności powyższych przeciwwskazań.  Nosić wyroby z medycznej dzianiny  kompresyjnej – pończochy - rano, zaraz po  wstaniu z łóżka. 

Zasady wykorzystania wyrobów z  medycznej dzianiny kompresyjnej  «SOLOVENTEX».

Przed wykorzystaniem  należy uważnie przeczytać instrukcję i  obowiązkowo skonsultować się z lekarzem. Z  instrukcją i zasadami wykorzystania wyrobów  z medycznej dzianiny kompresyjnej można  zapoznać się na opakowaniu konsumenta lub  na wewnętrznej wkładce.  

Rekomendacje z ubierania wyrobów z  medycznej dzianiny kompresyjnej. 

Ubierać wyroby z medycznej dzianiny  kompresyjnej należy rano, po spaniu, kiedy  twoje nogi nie są spuchnięte, a  powierzchowne żyły nie są wypełnione. Jeśli  wkładasz wyrób w ciągu dnia, musisz  najpierw położyć się na 10-15 minut, tak aby  nogi były powyżej poziomu głowy. Przed  założeniem wyrobów z medycznej dzianiny  kompresyjnej zaleca się zdjąć biżuterię. Aby  lepiej rozprowadzić produkt na nodze i  uniknąć "zaciągnięć", należy użyć gumowych  rękawiczek.

Podczas zakładania wyrobów z medycznej  dzianiny kompresyjnej wskazane jest  utrzymywanie stóp w pozycji poziomej.

 1. Połóż dłoń w środku palca wyrobu. 
 2. Trzymając górną część wyrobu drugą ręką,  obróć ją do pięty. 
 3. Wyciągnij rękę ze środka i włóż w nią stopę. 
 4. Rozciągając wyrób w obu kierunkach, stopniowo go nakładaj. Sprawdź, czy pięta  znajduje się na środku pięty wyrobu. Wyrób  nie powinien ściskać nogi.
 5. Wygładź wyrób na nodze, usuń fałdy w  windzie i wokół kości.

Rekomendacje do zdejmowania wyrobów  z medycznej dzianiny kompresyjnej.

Weź podkolanówki za górną krawędź i  pociągnij w dół w kierunku stopy. Następnie  delikatnie zdejmij piętę, a następnie cały  wyrób.  

Wyjątkowe wskazówki.  

Aby przedłużyć żywotność wyrobów z  medycznej dzianiny kompresyjnej nie  zapomnij, aby monitorować stan swoich stóp,  zapobiegaj pękaniu i «odciskom». Upewnij się,  że wewnętrzna powierzchnia buta w dobrym  stanie, gdyż jego wady mogą prowadzić do  uszkodzenia wyrobu. Przy użyciu maści,  kremów i olejków do ciała, może zmniejszyć  zdolność mocującą żywicy na bazie silikonu  (jeśli znajdują się w produkcie). Przed  wyjęciem wyrobu zdejmij całą biżuterię z rąk.  Usuwanie wyrobu jest również wygodne w  gumowych rękawicach. Nigdy podwijaj górną  krawędź produktu: prowadzi do lokalnego  wzrostu ciśnienia (tak zwany «efekt opaski  uciskowej»), pogorszenia przepływu krwi i  nieprzyjemnych doznań.  

Zasady pielęgnacji wyrobów z medycznej  dzianiny kompresyjnej.  

Wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej  należy prać codziennie ręcznie. Temperatura  wody nie powinna przekraczać 30 °C. Jako  detergenty należy wybrać słabo alkaliczne  szampony. Po praniu produkt należy  dokładnie spłukać w ciepłej wodzie, owinąć  ręcznikiem, delikatnie wykręcić i wysuszyć w  chłodnym miejscu na suchym ręczniku.  Gumka na bazie silikonowej (jeśli jest  dostarczona w produkcie) powinna być  chroniona przed dostępem wody. Dobrze  przylega do skóry, jeśli jest przetarta  bawełnianą ściereczką zwilżoną zwykłym  spirytusem.  

Warunki przechowywania.  

Wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej  muszą być przechowywane w opakowaniu w  suchym wentylowanym pomieszczeniu w  odległości co najmniej 1m od grzejników.  Podczas przechowywania wyroby z  medycznej dzianiny kompresyjnej powinny  być chronione przed bezpośrednim  działaniem promieni słonecznych i interakcji z  produktami ropopochodnymi (benzyna, nafta  itp.) 

Medyczna dzianina kompresyjna nie może  być gotowana, wybielana, skręcana,  prasowana i suszona na bateriach, w pobliżu  urządzeń grzewczych i w bezpośrednim  świetle słonecznym. Nie używaj  rozpuszczalników chemicznych, które  mogłyby uszkodzić produkt. Pranie i  wirowanie produktów w maszynach myjących  dowolnego typu jest zabronione. Nie ciągnij i  nie przecinaj końcówek technologicznych nici  wewnątrz produktu. 

Gwarantowany okres przydatności do  spożycia - 3 lata

Okres gwarancji zachowania właściwości  kompresyjnych przy codziennym  użytkowaniu i przestrzeganiu zasad działania:  6 miesięcy. 

 1. uszkodzenia mechaniczne (w tym  przypadkowe);
 2. szkody spowodowane  używaniem wyrobów z medycznej dzianiny  kompresyjnej do innych celów; 
 3. wady  powstałe w wyniku naruszenia zasad i  warunków działania lub przechowywania,  zasady dbałości o wyroby;

Wymiana i zwrot towaru.  

Zgodnie z art. 38 pkt 5 Ustawy z dnia 30 maja  2014 roku o prawach konsumenta Klientowi  nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy  zawartej na odległość jeżeli opakowanie  zostało otwarte po dostarczeniu rzeczy ze  względu na ochronę zdrowia lub ze względów  higienicznych.  

040-210
10 Przedmioty

Opis

Płeć:
produkt damski
Stan:
nowy
Rodzaj:
pończochy
Marka:
Soloventex
Materiał dominujący:
poliamid
Klasa kompresji:
2 klasa

Specyficzne kody

EAN13
4823097711538
Responsive image

Komentarze

Oceń 

wszystko super, polecam! pończochy są super

Oceń 

Polecam. Szybko i sprawnie zrealizowane zamówienie. Dziękuję!

Napisz swoją opinię

Pończochy pooperacyjne przeciwzakrzepowe 2 stopnia kompresji, CCL2

Pończochy przeciwzakrzepowe (emboliczne), damskie, biały, 2 stopnia ucisku, 140 den

Napisz swoją opinię

Tabela Rozmiarów
TEST

Zobacz także

8 innych produktów w tej samej kategorii: