Nasze atuty

Nasze atuty

Doświadczenie
15 lat aktywnego rozwoju
Własne laboratorium 
Laboratorium Kontrole jakości 
Protokole zgodności  
Zgodność z wymogami RAL
Współpraca 
Sprzedaż detaliczna i hurtowa 

Opinie klientów

Opinie klientów

Podkolanówki uciskowe męskie 1 stopnień kompresji CCL1

211-421

Podkolanówki męskie uciskowe, przeciwżylakowe, czarne, CCL 1, 300 den, bawełna 

Rozmiar
 • S
 • M
 • L
 • XL
Kolor
 • Czarny
Wzrost
 • 150-165
 • 165-180
 • 180-195
Palce
 • Zamknięte
Stopa
 • 39-42
 • 43-46
85,52 zł
Brutto
Dostępny produkt z innymi opcjami

Szybki zakup

Szybki zakup

Podkolanówki uciskowe męskie 1 stopnień kompresji CCL1 (ref. 210/211)

Wyślij prośbę o zakup tego produktu. Wkrótce oddzwonimy.

Ładowanie...
help_outlineZapytaj o produkt
Podkolanówki uciskowe męskie 1 stopnień kompresji CCL1

Podkolanówki uciskowe męskie 1 stopnień kompresji CCL1

Podkolanówki męskie uciskowe, przeciwżylakowe, czarne, CCL 1, 300 den, bawełna 

 

Przeznaczenie:

Medyczna dzianina kompresyjna - Podkolanówki 1 klasy kompresji zapewniają ciśnienie na poziomie dolnej trzeci goleni 18-21 mm Hg. Stosują się w celu profi- laktycznym i przy chorobach żył, którym towarzyszą zjawiska przewlekłej niewydolności żylnej 1 stopnia.

Właściwości:

Podkolanówki reprezentują wyroby wykonane z poliamidu, elastanu i bawełny, które ergonomiczne dopasowują nogę do kolana i tworzą równomiernie rozłożoną kompresję odpowiadającą klasie 1. Ciśnienie produktu na stopie ludzkiej rozkłada się zgodnie ze standardowym RAL GZ 387, w punkcie B - 100%, w punkcie C - od 50% do 80% ciśnienia w punkcie B, co pozwala na stworzenie jednolitego spadku ciśnienia od kostki do kolana i normalizuje krążenie krwi w nogach, zwęża światło żył, tym samym eliminując obrzęk nóg i inne objawy żylaków, wskazane we Wskazania.

Wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej «SOLOVENTEX» są wytwarzane zgodnie z normą europejską dotyczącą medycznego elastycznego materiału kompresyjnego RAL-GZ 387.

 Wskazania:

рoczątkowa postać choroby żylnej, gdy nie ma dowodów na żylaki żył powierzchownych, występuje obrzęk podudzia i uczucie ciężkości w nogach wieczorem, tak zwany «zespół ciężkiej stopy»;

- żyłki siatkowe;

- zapobieganie żylakom u kobiet w ciąży;

- dziedziczna predyspozycja do żylaków i pojawienie się zmęczenia w nogach do końca dnia pracy;

- charakter działalności produkcyjnej związanej z pracą długoterminową, stojącą lub siedzącą (fryzjerzy, sprzedawcy, sekretarki, programiści itp.);

- zapobieganie zakrzepicy żył głębokich.

Leczenie kompresyjne będzie najskuteczniejsze, jeśli wcześniej skonsultujesz się z ebologiem.

 Przeciwwskazania:

Bezwzględne:

 • chroniczne zatarciowe choroby tętnic kończyn dolnych;
 • niewyrównana niewydolność krążeniowo-oddechowa;
 • wrzódkowe zapalenie żyły, niebieskie zapalenie żył.

 Względnie:

- ostra infekcja skóry i tkanek miękkich;

- nadwrażliwość na materiał produktów uciskowych;

- ciężkie postaci polineuropatii cukrzycowej i angiopatii;

- przewlekłe zapalenie wielostawowe.

Wytwórca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie medycznej dzianiny kompresyjnej w obecności powyższych przeciwwskazań. Nosić wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej – podkolanówki - rano, zaraz po wstaniu z łóżka.

 Zasady wykorzystania wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej «SOLOVENTEX».

Przed wykorzystaniem należy uważnie przeczytać instrukcję i obowiązkowo skonsultować się z lekarzem. Z instrukcją i zasadami wykorzystania wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej można zapoznać się na opakowaniu konsumenta lub na wewnętrznej wkładce.

Rekomendacje z ubierania wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej. Ubierać wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej należy rano, po spaniu, kiedy twoje nogi nie są spuchnięte, a powierzchowne żyły nie są wypełnione. Jeśli wkładasz wyrób w ciągu dnia, musisz najpierw położyć się na 10-15 minut, tak aby nogi były powyżej poziomu głowy. Przed założeniem wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej zaleca się zdjąć biżuterię. Aby lepiej rozprowadzić wyrób na nodze i uniknąć «zaciągnięć», należy użyć gumowych rękawiczek.

Podczas zakładania wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej wskazane jest utrzymywanie stóp w pozycji poziomej.

 • Połóż dłoń w środku palca wyrobu.
 • Trzymając górną część wyrobu drugą ręką, obróć ją do pięty.
 • Wyciągnij rękę ze środka i włóż w nią stopę.
 • Rozciągając wyrób w obu kierunkach, stopniowo go nakładaj. Sprawdź, czy pięta znajduje się na środku pięty wyrobu. Wyrób nie powinien ściskać nogi. 
 • Wygładź wyrób na nodze, usuń fałdy w windzie i wokół kości. 

Rekomendacje do zdejmowania wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej.

Weź podkolanówki za górną krawędź i pociągnij w dół w kierunku stopy. Następnie delikatnie zdejmij piętę, a następnie cały wyrób. 

Wyjątkowe wskazówki. 

Aby przedłużyć żywotność wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej nie zapomnij, aby monitorować stan swoich stóp, zapobiegaj pękaniu i «odciskom». Upewnij się, że wewnętrzna powierzchnia buta w dobrym stanie, gdyż jego wady mogą prowadzić do uszkodzenia wyrobu. Przy użyciu maści, kremów i olejków do ciała, może zmniejszyć zdolność mocującą żywicy na bazie silikonu (jeśli znajdują się w produkcie). Przed wyjęciem wyrobu zdejmij całą biżuterię z rąk. Usuwanie wyrobu jest również wygodne w gumowych rękawicach. Nigdy podwijaj górną krawędź produktu: prowadzi do lokalnego wzrostu ciśnienia (tak zwany «efekt opaski uciskowej»), pogorszenia przepływu krwi i nieprzyjemnych doznań.

 Zasady pielęgnacji wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej. 

Wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej należy prać codziennie ręcznie. Temperatura wody nie powinna przekraczać 30 °C. Jako detergenty należy wybrać słabo alkaliczne szampony. Po praniu produkt należy dokładnie spłukać w ciepłej wodzie, owinąć ręcznikiem, delikatnie wykręcić i wysuszyć w chłodnym miejscu na suchym ręczniku. Gumka na bazie silikonowej (jeśli jest dostarczona w produkcie) powinna być chroniona przed dostępem wody. Dobrze przylega do skóry, jeśli jest przetarta bawełnianą ściereczką zwilżoną zwykłym spirytusem. 

Warunki przechowywania. 

Wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej muszą być przechowywane w opakowaniu w suchym wentylowanym pomieszczeniu w odległości co najmniej 1 m od grzejników. Podczas przechowywania wyroby z medycznej dzianiny kompresyjnej powinny być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i interakcji z produktami ropopochodnymi (benzyna, nafta itp.) Medyczna dzianina kompresyjna nie może być gotowana, wybielana, skręcana, prasowana i suszona na bateriach, w pobliżu urządzeń grzewczych i w bezpośrednim świetle słonecznym. Nie używaj rozpuszczalników chemicznych, które mogłyby uszkodzić produkt. Pranie i wirowanie produktów w maszynach myjących dowolnego typu jest zabronione. Nie ciągnij i nie przecinaj końcówek technologicznych nici wewnątrz produktu. 

Gwarantowany okres przydatności do spożycia - 3 lata. 

Okres gwarancji zachowania właściwości kompresyjnych przy codziennym użytkowaniu i przestrzeganiu zasad działania: 6 miesięcy. 

 Przypadkami gwarancji nie są: 

- uszkodzenia mechaniczne (w tym przypadkowe); 

- szkody spowodowane używaniem wyrobów z medycznej dzianiny kompresyjnej do innych celów;

-wady powstałe w wyniku naruszenia zasad i warunków działania lub przechowywania, zasady dbałości o wyroby;

- nieautoryzowane naprawy lub modyfikacje konstrukcji. 

Warunki utylizacji: utylizować ze śmieciami domowymi. Wymiana i zwrot towaru. Zgodnie z art. 38 pkt 5 Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta Klientowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu rzeczy ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych.

211-421
-1 Przedmioty

Opis

Płeć:
produkt męski
Stan:
nowy
Rodzaj:
podkolanówki męskie
Przeznaczenie:
dorosły
Marka:
Soloventex
Klasa kompresji:
1 klasa

Specyficzne kody

EAN13
4823097713532
Responsive image

Komentarze

Oceń 

Jestem zadowolony

Napisz swoją opinię

Podkolanówki uciskowe męskie 1 stopnień kompresji CCL1

Podkolanówki męskie uciskowe, przeciwżylakowe, czarne, CCL 1, 300 den, bawełna 

Napisz swoją opinię

Tabela Rozmiarów
TEST

Zobacz także

2 innych produktów w tej samej kategorii: