Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Cena

Cena

  • 85,00 zł - 135,00 zł

Nasze atuty

Nasze atuty

Doświadczenie
15 lat aktywnego rozwoju
Własne laboratorium 
Laboratorium Kontrole jakości 
Protokole zgodności  
Zgodność z wymogami RAL
Współpraca 
Sprzedaż detaliczna i hurtowa 

Opinie klientów

Opinie klientów

Produkty Przeciwżylakowe

Problemy z żylakami doskwierają coraz większemu odsetkowi społeczeństwa w Polsce i to niezależnie od płci. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele – długotrwałe stanie w jednej pozycji, praca w wysokiej temperaturze, nadwaga i otyłość, praca fizyczna, polegająca na dźwiganiu dużych ciężarów, wcześniej przebyte urazy, podeszły wiek, ale również przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych oraz ciąża w przypadku kobiet. W efekcie najpierw powstają na naszych nogach niewielkie obrzęki i sine uwypuklenia, pod koniec dnia możemy zaobserwować również uczucie ciężkości nóg. Następnie dochodzi swędzenie skóry oraz zapalenie żył powierzchniowych – te z kolei objawia się wyczuwalnymi zgrubieniami oraz zmianą koloru żył na siny lub beżowy. Jednym z najlepszych sposób leczenia niewydolności żylnej jest bez wątpienia terapia przeciwżylakowa, uciskowa. Jest ona w pełni bezpieczna, nieinwazyjna i w dużej mierze polega wyłącznie na noszeniu produktów przeciwżylakowych, w postaci rajstop, pończoch czy podkolanówek uciskowych, które mają za zadanie zmniejszyć ucisk i przywrócić kończynom dawny stan. 

Czytaj więcej

Problemy żylne – przyczyny i leczenie

Niestety problemy żylne stały się na świecie chorobą społeczną, która dotyczy już 60% kobiet i 50% mężczyzn! Powodów powstawania żylaków może być wiele. Jednym z nich jest zmniejszona ilość włókien sprężystych, które znajdują się w ściankach naczyń żylnych. Ilość włókien może ulec zmniejszeniu na skutek podeszłego wieku, braku aktywności fizycznej czy też ze względu na uwarunkowania genetyczne. Brak aktywności fizycznej może się również przyczynić do niewydolności czy też osłabienia siły mięśniowej łydek, zwężenia żył, co może powodować niedrożność żył, zakrzepicę lub ucisk na żyły, ale także do wysokiego ciśnienia żylnego. Następstwem takich problemów jest, chociażby niszczenie zastawki i ścian żył, czy też refluks żylny. Naocznie zaobserwujemy te zmiany w momencie, gdy na naszych kończynach pojawią się niepokojące obrzęki, które następnie będą zmieniały swój kolor na beżowy, a w zaawansowanym stopniu nawet na czarny. Wówczas następuje moment, kiedy to powinniśmy rozpocząć uciskową terapię przeciwżylakową, czy to w postaci leczenia farmakologicznego, terapii uciskowej, czy też w formie zabiegów przeciwżylakowych.

Innymi czynnikami, które walnie przyczyniają się do powstawania żylaków są:

  • Ciąża,
  • Przyjmowane tabletki antykoncepcyjne,
  • Podeszły wiek,
  • Nadwaga i otyłość,
  • Siedząca lub stojąca praca, której towarzyszy brak ruchu,
  • Częste zaparcia,
  • Stosowanie używek, głównie w postaci papierosów,
  • Uwarunkowania genetyczne.

Leczenie niewydolności żylnej jest tematem złożonym i należy je podzielić na kilka aspektów, ponieważ poza leczeniem docelowym, w formie uciskowej terapii przeciwżylakowej, powinniśmy zdecydowanie zmienić również styl życia. Więcej ruchu oraz zdrowe nawyki żywieniowe są świetną formą prewencyjną. Jeśli jednak mimo to dopadnie nas problem związany z żylakami, to czeka nas jedna z trzech form leczenia.

Pierwszą z nich jest leczenie farmakologiczne, czyli poniekąd zachowawcze. Stosuje się je najczęściej na każdym stopniu dolegliwości. Leki poprawiają bowiem pracę naczyń krwionośnych, a także zmniejszają obrzęk, stan zapalny oraz uszczelniają ścianki naczyń. Drugą formą, obecnie najbardziej popularną i przynoszącą największe korzyści jest uciskowa terapia przeciwżylakowa. W tym celu, po wizycie lekarskiej i zdiagnozowaniu problemu, powinniśmy udać się do sklepu medycznego, gdzie z pomocą specjalistów będziemy mogli dobrać uciskowe produkty przeciwżylakowe. Najczęściej stosowane w tym celu są oczywiście specjalne skarpetki przeciwżylakowe oraz rajstopy uciskowe (również męskie), a wśród kobiet ogromnym powodzeniem cieszą się także podkolanówki uciskowe i pończochy przeciwżylakowe, które wyglądem bardzo przypominają normalne podkolanówki i pończochy - są wykonywane z najwyżej klasy materiałów, dzięki czemu kobieta czuje się w nich pewnie i komfortowo. Takie produkty przeciwżylakowe świetnie sprawdzają się w leczeniu problemów żylnych, wspomagają działanie pompy mięśniowej łydek oraz hamują postęp schorzenia. Pamiętajmy jednak, by podkolanówki czy pończochy przeciwżylakowe kupować tylko w zaufanych i specjalistycznych sklepach medycznych, ponieważ ich zły dobór może przynieść niepożądane efekty.

Ostatnią formą leczenia żylaków jest leczenie zabiegowe, które obecnie jest stosowane znacznie rzadziej, aniżeli przeciwżylakowe leczenie uciskowe. Przeciwżylakowe leczenie zabiegowe polega na usuwaniu zmian żylakowych za sprawą klasycznej operacji, skleroterapii lub z użyciem lasera (EVLT). W zależności od wybranej metody przeciwżylakowej, zabieg nieco różni się od siebie, jednakże ten z użyciem specjalnego lasera EVLT powala na zamykanie największych naczyń, takich jak żyła odpiszczelowa lub odstrzałkowa. Jest to również metoda przeciwżylakowa znacznie mniej inwazyjna, szczególnie w porównaniu z klasyczną operacją.

Jakie produkty przeciwżylakowe są najczęściej wykorzystywane?

Wraz z ogromnym rozwojem terapii uciskowej, zwiększa się również asortyment uciskowych produktów przeciwżylakowych. Obecne na rynku pojawiają się już nie tylko coraz bardziej skuteczne wyroby przeciwżylakowe, ale również takie, które nawiązują do nowinek modowych, sprawiając, że czujemy się w niech elegancko i komfortowo. Skarpetki przeciwżylakowe, podkolanówki uciskowe, rajstopy czy pończochy przeciwżylakowe są oferowane w wielu rozmiarach i kolorach. Dostosowane są również do stopnia schorzenia. Poniżej postaramy się pokrótce scharakteryzować najpopularniejsze uciskowe produkty przeciwżylakowe, które możemy zakupić w sklepie medycznym. 

Podkolanówki kompresyjne 

Podkolanówki uciskowe stosowane są głównie w celu zapobiegania rozwoju problemu z układem naczyniowym oraz żylakami. Głównym obszarem uciskanym przez podkolanówki jest łydka oraz kostki. Dzięki temu następuje poprawa krążenia krwi w nogach, a także stopach. Wybierając podkolanówki przeciwżylakowe w specjalistycznym sklepie medycznym mamy pewność, że będą one wykonane z najwyższej klasy bawełny. Co więcej, znajdziemy zarówno uciskowe podkolanówki damskie, jak i męskie, z zamkniętymi oraz otwartymi palcami, w wielu kolorach i rozmiarach.

Pończochy przeciwżylakowe 

Pończochy przeciwżylakowe, podobnie jak podkolanówki uciskowe, stosowane są przede wszystkim po zabiegach laserowych, czy tez po skleroterapii. Ich celem jest zapobieganie powikłaniom zakrzepowo-zatorowym. Co ważne, chronią nas one  przed zakrzepicą nie tylko po samym zabiegu, ale również i przed nim. Dzięki wykorzystaniu najnowszych trendów, kobiety zakładające tego typu uciskowe pończochy przeciwżylakowe, wyglądają całkowicie naturalnie, ponieważ wyglądem bliźniaczo przypominają one klasyczne pończochy samonośne. W sklepach medycznych znajdziemy tego typu produkty przeciwżylakowe z bardzo dobrej jakości bawełny, w wielu klasycznych kolorach, dzięki czemu będą one pasowały do każdej stylizacji – nawet wieczorowej. 

Rajstopy kompresyjne 

Celem uciskowych rajstop przeciwżylakowych jest przede wszystkim poprawa krążenia żylnego. Dzięki specjalistycznemu wykonaniu, rajstopy uciskowe, tak jak i podkolanówki, pomagają wywierać nierównomierny ucisk w zależności od obszaru żylnego. Inną zaletą noszenia rajstop przeciwżylakowych jest przyspieszenie przepływu krwi, a także zapewnienie żyłom i tkankom dodatkowego wsparcia. Wielu lekarzy zaleca nosić cienkie rajstopy przeciwżylakowe profilaktycznie, by uniknąć powikłań. W asortymencie sklepów medycznych znajdziemy wiele rodzajów rajstop uciskowych, począwszy od klasycznych i eleganckich, aż po ciążowe czy męskie. 

Ile mamy stopni wyrobów uciskowych i kiedy jaki wybrać?

Wybranie właściwego rozmiaru, długości czy klasy ucisku skarpetek, pończoch czy uciskowych podkolanówek przeciwżylakowych powinniśmy zdecydowanie pozostawić doświadczonemu lekarzowi, a zakupu, chociażby podkolanówek uciskowych dokonywać tylko w sprawdzonym sklepie medycznym. To właśnie lekarz wykona dokładne badania oraz podejmie właściwą diagnozę. Za pomocą ultrasonografu będzie mógł również sprawdzić przepływ krwi, a także ocenić ocenić stan naszych naczyń żylnych oraz zastawek. Na koniec nasze kończyny zostaną dokładnie wymierzone w kilku miejscach i na tej podstawie zostaje wybrany rozmiar i klasa ucisku produktów przeciwżylakowych. Pamiętajmy jednak by w rajstopy czy też podkolanówki uciskowe zaopatrywać się tylko w najlepszych sklepach medycznych, ponieważ źle dopasowane uciskowe skarpetki, rajstopy, podkolanówki przeciwżylakowe mogą nie tyle, nie pomóc, co nawet zaszkodzić. Warto także podkreślić, że wraz z ogromnym rozwojem tej metody leczenia, ewolucji uległy również produkty przeciwżylakowe w postaci podkolanówek i pończoch. Obecnie stosowane wyroby przeciwżylakowe wyglądają elegancko i są wykonywane z najwyżej klasy materiału, w wersjach z zakrytymi, jak i odkrytymi palcami.

I stopień kompresji

Wybór stopnia kompresji przeciwżylakowych wyrobów uciskowych powinien być podyktowany w głównej mierze aktualnym stanem chorobowym. Czym więcej zmian i czym wyższy poziom zaawansowania choroby, tym stopień powinien być wyższy. Pierwszy stopień kompresji (15-20 mm Hg), stosowany jest w ramach profilaktyki przeciwżylakowej, ale także już podczas występowania zmian. Wówczas odczuwalny jest lekki ucisk, a głównymi wskazaniami do stosowania takich uciskowych podkolanówek lub rajstop przeciwżylakowych są:

  • Zmęczenie nóg i uczucie ciężkości,
  • Występujące żylaki, ale bez towarzyszących obrzęków,
  • Lot samolotem,
  • Długie podróże,
  • Występowanie tzw. „pajączków”,
  • Siedzący lub stojący tryb pracy,
  • Pierwszy trymestr ciąży.

II stopień kompresji

Drugi stopień kompresji, czyli od 20 do 36 mm Hg, stosowany jest w przypadku, gdy zmiany są już widoczne i nie chcemy, by rozprzestrzeniały się one po całej powierzchni kończyn dolnych. Tego typu uciskowe produkty przeciwżylakowe, które możemy zakupić w specjalistycznym sklepie medycznym, różnią się od poprzednich głównie działaniem – powodują większy ucisk, przez co działanie podkolanówek jest silniejsze. Skarpetki, podkolanówki, rajstopy czy pończochy tego typu powinny być używane, gdy:

  • Występują żylaki w drugim lub trzecim trymestrze ciąży,
  • Występuje zakrzepica żył powierzchniowych,
  • Występują obrzęki pourazowe oraz pooperacyjne,
  • Jesteśmy po skleroterapii,
  • Towarzyszy nam owrzodzenie żylne.

Medyczne wyroby uciskowe dla ciężarnych

Uciskowe produkty medyczne przeciwżylakowe polecane są bardzo często kobietom w ciąży, szczególnie jeśli już wcześniej miały one problemy z żylakami lub tez ich uwarunkowania genetyczne sugerują, że takie problemy mogą wystąpić. Wówczas warto profilaktycznie zastosować przeciwżylakowe wyroby uciskowe, w postaci podkolanówek, pończoch oraz rajstop. Specjalnie dla ciężarnych, uciskowe produkty są sprzedawane w sklepach medycznych z najwyższej klasy, elastycznej bawełny, która jest przyjemna i komfortowa w noszeniu oraz dopasowuje się do powiększonego obwodu brzucha. Również wygląd rajstop, podkolanówek czy pończoch pozwala na czucie się kobieco i elegancko. 

Pamiętajmy jednak, że medyczne produkty przeciwżylakowe w formie skarpetek oraz podkolanówek przeciwżylakowych tylko pomogą nam uniknąć problemów z żylakami. Dlatego tez zadbajmy o kompleksowe działania – opanujmy zasady prawidłowego odpoczynku w czasie ciąży, unikajmy nadmiernego zginania stawów kończyn dolnych, nie blokujmy swobodnego przepływu krwi oraz regularnie wykonujmy badanie USG, które wykluczy pojawiającą się zakrzepicę. 

Aktywne filtry