Nasze atuty

Nasze atuty

Doświadczenie
15 lat aktywnego rozwoju
Własne laboratorium 
Laboratorium Kontrole jakości 
Protokole zgodności  
Zgodność z wymogami RAL
Współpraca 
Sprzedaż detaliczna i hurtowa 

Opinie klientów

Opinie klientów

Pas przepuklinowy pachwinowy GR-3P

GR-3P

Pas przepuklinowy pachwinowy z zapięciem z przodu

Rozmiar
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL
127,00 zł
Brutto

Szybki zakup

Szybki zakup

Pas przepuklinowy pachwinowy GR-3P (ref. GR-3P)

Wyślij prośbę o zakup tego produktu. Wkrótce oddzwonimy.

Ładowanie...
help_outlineZapytaj o produkt
Pas przepuklinowy pachwinowy GR-3P

Pas przepuklinowy pachwinowy GR-3P

Pas przepuklinowy pachwinowy z zapięciem z przodu

 

Orteza tułowia stosuje się do przepuklin pachwinowych i udowych w celu zapobiegania rozwojowi powikłań i nawrotów w okresie pooperacyjnym, a także wzrostowi przepukliny przy dużym wysiłku fizycznym.

Wskazania:

  • Zapobieganie nawrotowi po zabiegach chirurgicznych przepukliny pachwinowej i udowej. Profilaktyka przyciśnięcia przepukliny pachwinowej i ukośnej oraz przepukliny udowej. Wykonuje lokalną kompresję, wspiera ścianę brzucha w okolicy blizny pooperacyjnej, jest dobrym środkiem przeciwko przyciśnięcia przepukliny. 
  • Zapewnia normalną pracę narządów wewnętrznych.

Stosowanie:

Orteza składa się z szerokiego pasa biodrowego zakończonego rzepami oraz dwóch kieszeni do umieszczania pelot(wkładek). Peloty umieszcza się w kieszeni ortezy z jednej lub dwóch stron( w zależności od lokalizacji przepukliny). Ortezę ubiera się na ciało lub na bawełnianą bieliznę. Szeroką cześć ortezy zakłada się na wysokości bioder, mocując rzepami z przodu (art. GR-3P) lub z tylu (art. GR-3S). Kieszenie z pelotami owija się po wewnętrznej części ud i mocuje rzepami z tyłu pasa biodrowego. Przy niewielkich przepuklinach, jeśli nie ma potrzeby „peloty "mogą być zamienione na tampon bawełniany odpowiedniego rozmiaru.

Zasady wyboru: Dla poprawnego wyboru ortezy pachwinowy - przepuklinowego należy zmierzyć centymetrem (mocno, ale nie wciągając brzucha) obwód bioder na 10 cm poniżej talii. Zgodnie z otrzymanymi wynikami wybrać ortezy w tabeli rozmiarów.

Tryb ubierania:  

  • Orteza ubiera się leżąc na plecach z podniesioną miednicą, po poprawieniu przepukliny. W zależności od położenia i wielkości wad przepuklinowych we właściwe kieszenie ortezy wstawić dwa peloty (z prawej lewej strony, z obu stron).
  • Zapiąć ortezy z przodu (art. GR-3P) albo z tylu (GR-3S), paski pod udowe przepuścić między nogami i zapiąć z tylu na pasie za pomocą rzepów.

Tryb i terminy stosowania: Tryb i terminy stosowania ustala lekarz. Nosi się cały czas w ciągu dnia, obowiązkowo przy pracy fizycznej, zakrzepicy i kaszlu. Przed zastosowaniem należy obowiązkowo skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania: Niepoprawne przepukliny.

Ostrzeżenia: w przypadkach chorób ropnych i/lub chorób skóry przed zastosowaniem ortezy jest potrzebna konsultacja lekarza gdy występuje dyskomfort fizyczny lub podrażnienie, należy natychmiast zaprzestać stosowanie ortezy i skonsultować się z lekarzem w sprawie możliwości dalszego jego stosowania.

Rekomenduje się ręczne pranie w cieplej wodzie do 40°C w 5% roztworze proszku do prania. Nie używać detergentów środków bielących zawierających chlor, nie prasować, nie poddawać czyszczeniu chemicznemu. Przed praniem zapnij wszystkie zapięcia, usuń unieruchomione wkładki. Suszyć nie wykręcając, rozłożywszy na ręczniku przy temperaturze pokojowej (wyrób musi być chroniony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych).

Warunki przechowywania: Wyrób powinno przechowywać się w opakowaniu w suchym wentylowanym pomieszczeniu, w odległości nie mniejszej, niż 1 m od grzejników. Podczas przechowywania wyrób powinien być chroniony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i interakcjami z Cal produktami naftowymi (benzyna, nafta itp.).

Warunki utylizacji: utylizować z odpadami domowymi.

Okres ważności: 5 lat z dnia produkcji.

Gwarancyjny termin eksploatacji: 6 miesięcy od momentu sprzedaży przy zastosowaniu się do instrukcji oraz zasad konserwacji.

Przypadkami gwarancyjnymi nie są: uszkodzenia mechaniczne (w tym przypadkowe), uszkodzenia spowodowane wykorzystaniem wyrobu nie zgodnie z przeznaczeniem; usterki, wynikające wskutek łamania zasad i warunków konserwacji i przechowywania. Nieautoryzowane naprawy lub modyfikacje konstrukcji.

Wytwórca posiada certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z ISO 13485

TU U 33.1-33399644-001:2006, zmiany Nr.1, Nr.2, Nr.3

 

GR-3P

Opis

Płeć:
produkt męski
Stan:
nowy
Rodzaj:
pas ortopedyczny
Przeznaczenie:
dorosły
Strona:
uniwersalna
Model:
GR-3P
Marka:
Soloventex

Specyficzne kody

EAN13
4823097707869
Responsive image

Komentarze

Oceń 

Wygodny, przy ciężkiej pracy pomocny.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię

Pas przepuklinowy pachwinowy GR-3P

Pas przepuklinowy pachwinowy z zapięciem z przodu

Napisz swoją opinię

Tabela Rozmiarów
TEST

1 inny produkt w tej samej kategorii: